TONUS ELAST vēsture

1995
Septiņu darbinieku komanda īrētās telpās ar divām stellēm auž elastīgās saites un pretradikulīta jostas pārdošanai Latvijā un Krievijā, kas no paša sākuma ir lielākie TONUS ELAST produktu importētāji.

1996
Produkti tiek pārdoti Igaunijā un Lietuvā.

1997
Darbinieku skaits palielinās līdz 17 darbiniekiem, un preces tiek pārdotas Baltkrievijas un Ukrainas republikās. Tiek uzsākta produktu ražošana grūtniecēm un mātēm zīdītājām.

1998
Neskatoties uz Krievijas ekonomisko krīzi, piedāvājums tiek paplašināts līdz 13 produktiem, un tie tiek eksportēti uz jauniem tirgiem – Kazahstānu, Gruziju un Centrālāziju.

1999
Uzņēmums pārceļas uz savām telpām un paplašina darbinieku skaitu līdz 20 un produktu skaitu līdz 24. Moldova kļūst par vienu no importētājām.

2000
Tiek veiksmīgi ieviesti neoprēna produkti, un TONUS ELAST iegūst diplomu „Eksportspējīgie Latvijas produkti 1999. gadā” (konkursā „Ražots Latvijā”, ko organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Latvijas svītrkodu biedrība „GS1 Latvia”).

2002
Salīdzinājumā ar 1997. gadu pārdošanas apmērs palielinās par 400 % un produktu klāsts līdz 43 veidiem. Uzņēmums uzsāk pārdošanu Balkānu tirgū – Bulgārijā. TONUS ELAST saņem „GS1 Latvia” diplomu „Par viseksportējamākā galaprodukta radīšanu un veiksmīgu mārketingu 2001. gadā”, kā arī Latvijas Iepakojumu asociācijas atzinību „2001. gada labākais iepakojums” un laikraksta „Dienas Bizness” un „SIA Lursoft” goda diplomu „Visstraujāk augošais Latvijas uzņēmums 1998.-2000. gadā”.

2003
Uzņēmuma ikgadējais eksporta apjoms pārsniedz 1 miljonu ASV dolāru. TONUS ELAST uzsāk pārdošanu Jaunzēlandē. Uzņēmumā ir 69 darbinieki, kuri ražo 50 dažādus produktu veidus ar 10 ražošanas iekārtām. Uzņēmums veiksmīgi iztur „Moody International” sertifikācijas auditu, kurā tiek atzīta tā atbilstība starptautiskajam standartam EN ISO 9001:2000. Turklāt TONUS ELAST saņem diplomu „Latvijas eksportējamākais produkts 2002. gadā”.

2004
Pēc projekta īstenošanas uzņēmums saņem Eiropas struktūrfondu programmas SAPARD finansējumu un iegādājas „Matec” aušanas aprīkojumu. Tiek uzsākta kompresijas zeķu sērijveida ražošana. Uzņēmuma darbinieku skaits pārsniedz 80 darbiniekus. Plānojot paplašināt ražošanu, tiek uzsākta jaunas ražošanas ēkas celtniecība. Uzņēmums saņem divus nozīmīgus, starptautiskus apbalvojumus – „Starptautiskā kvalitātes balva” (Roma, Itālija) un „Starptautiskā biznesa vadības un prestiža balva” (Cīrihe, Šveice). Kā labākais uzņēmums Kurzemē TONUS ELAST saņem Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras „2004. gada attīstības balvu” par veiksmīgu un stabilu izaugsmi, sociālo atbildību un jaunu darbavietu radīšanu. Uzņēmums uzsāk eksportu uz Rietumeiropu – Lielbritāniju.

2005
TONUS ELAST desmitgades jubileja. Gandrīz 100 darbinieku ar 17 stellēm uzauž 70 dažādus produktus, kas tek eksportēti uz vairākām ES un NVS valstīm. Uzņēmuma produkti tiek eksportēti arī uz Kuveitu, Maroku un AAE. TONUS ELAST piedalās jaunu projektu finansēšanā, lai investētu Eiropas struktūrfondu līdzekļus tās ražotņu paplašināšanās un modernizēšanā.

2006
Eiropas struktūrfondu programmas ietvaros uzņēmums saņem četras MERZ automātiskās apaļās aušanas stelles kompresijas produktu ražošanai, četras MÜLLER stelles, divas griešanas stelles, kā arī griešanas mašīnu un šujmašīnu un dizainera automātisko darba vietu. Austo produktu apjoms palielinās par 40 % salīdzinājumā ar 2005. gadu un šūto produktu apjoms – par 15 %. Uzņēmums saņem ISO 9001 sertifikātu. Uzņēmums saņem „GS1 Latvia” diplomu „Par viseksportējamākā galaprodukta radīšanu un veiksmīgu mārketingu 2005. gadā”. Uzņēmuma veikals tiek atvērts Krievijas galvaspilsētā – Maskavā, un TONUS ELAST veikals Liepājā pārceļas uz jaunām telpām.

2007
Darbinieku skaits palielinās līdz 140 darbiniekiem un tiek ražoti apmēram 90 produktu. TONUS ELAST saņem „GS1 Latvia” diplomu Par viseksportējamākā galaprodukta radīšanu un veiksmīgu mārketingu 2006. gadā” konkursā „Ražots Latvijā”. Tiek izstrādāta jauna tehnoloģija jaunizveidoto austo lenšu ražošanai ar pavedienu un auklu miju. Tiek ieviesti jauni krūšturu modeļi ar veidotiem kausiem grūtnieces un mātēm zīdītājām. Tiek uzsākta kompresijas zeķu ražošana grūtniecēm. Tiek modernizēta poliētera lenšu ražošana. Jostu ražošanai tiek izmantoti kokvilnas pavedieni. Tiek uzsākta jaunas noliktavas celtniecība.

2008
Darbinieku skaits palielinās līdz 170. Tiek izstrādāta jauna produktu sērija „Comfortis”, un to ražošana tiek uzsākta, izmantojot jaunas lentes ar ieaustām auklām. 2. izmēra kompresijas produktu ražošanā tiek izmantota jauna tehnoloģija. Tiek izmantoti jauni materiāli un dizaini korektoru ražošanā grūtniecēm un citām sievietēm. Sadarbībā ar savu partneri „Denyro” TONUS ELAST pirmoreiz piedalās „Rommedica” izstādē Bukarestē, Rumānijā.

2009 – 2010
Globālā finanšu un ekonomiskā krīze liek mainīt TONUS ELAST attīstības programmu. Ņemot vērā, ka vairāk nekā 80 % visu ražojumu tiek eksportēti, pieprasījuma svārstības dažās valstīs ietekmē arī uzņēmuma darba uzdevumus. Nākas daļēji samazināt ražošanu un nodrošināt līdzekļu taupību uz iekšējo rezervju rēķina. Tomēr uzņēmumam izdodas saglabāt savu speciālistu un profesionāļu zelta fondu kā turpmākas attīstības pamatu. Jau tajā pašā gadā šīs krīzes sekas tiek novērstas ar efektīvu darbu ar partneriem, jaunu produktu piegādi vairākām valstīm un veiksmīgu uzņēmuma iespēju pasniegšanu starptautiskajās rūpniecības izstādēs. Tiek piesaistīts jauns potenciāls, parakstot vienošanos ar VARIMED – lielu Itālijas uzņēmumu – par TONUS ELAST kompresijas produktu ražotspējas izmantošanu. Tiek sperts solis uz jauna tirgus apgūšanu, atverot kopuzņēmumu TONUS EUROPE Ltd. Lielbritānijā. Tiek veicināta mazumtirdzniecības tīkla paplašināšanās, atverot jaunus uzņēmuma veikalus Latvijā un citās valstīs. Savā 15. dzimšanas dienas vakarā uzņēmums ir pilnībā gatavs atgūt savas īslaicīgi zaudētās pozīcijas, palielināt ražošanas apgrozījumu un piedāvāt jaunus produktu modeļus tirgū.

2011
Salīdzinājumā ar 2010. gadu uzņēmuma personāls palielinās par 19 %. Rūpējoties par darbinieku profesionālo izaugsmi, uzņēmums viņiem organizē kursus ražošanas efektivitātes uzlabošanā sadarbībā ar Latvijas Tekstila un apģērbu nozares asociāciju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un ar Eiropas struktūrfondu finansiālo atbalstu. Šādi kursi ļauj paplašināt darbinieku apvāršņus, uzlabojot viņu darba kvalitāti. Uzņēmumā tiek rīkots seminārs par TONUS ELAST produktiem traumatoloģijā, rehabilitācijā, fleboloģijā un citās medicīnas jomās. Jauns veikals tiek atvērts Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi.

2011-2012
Uzņēmums veiksmīgi turpina savu darbinieku apmācību, kas jau iesākta saskaņā ar vienošanos ar Latvijas Tekstila un apģērbu nozares asociāciju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Kompresijas piedurkņu kolekciju papildina jauns modelis – kompresijas piedurkne ar stiprinātu plecu daļu un pagarinātu plaukstas daļu. 2012. gadā ražotne saņem nozīmīgu papildu aprīkojumu. Šūšanas telpa saņem kompresijas produktu šūšanas stelles un aušanas telpa saņem trīs kompresijas produktu aužamās stelles no mūsu Vācijas piegādātāja MERZ. Tiek aktīvi ieviesta jauna grāmatvedības sistēma, kas liek cerēt, ka šī sistēma ļaus administrēt ražošanu maksimāli efektīvi, lai turpmāk būtiski un pozitīvi mainītu darba plānošanu un grāmatvedību. 2012. gadā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera piešķir SIA TONUS ELAST zelta biedra statusu.

preloader